24 přístavů a měst, více než 40 výletů. Kombinace jsou téměř nekonečné v této panenské zemi zasazené mezi ledovci a deštnými pralesy. Prozkoumejte Aljašku po zemi, moři a vzduchem, pozorujte neuvěřitelná zvířata v přírodní kráse, vše na Aljašce je velké, odvážné a naprosto úžasné. Nutností je strávit alespoň jednu noc v národním parku Denali. Objevte neuvěřitelně masivní pobřeží, které je větší než všechny státy USA dohromady. V samém středu tohoto krásného státu se tyčí majestátní hora Denali, která je tlukoucím srdcem Aljašky.

Dobrodružství na Aljašce

Objevujte krásy Aljašky, jež Vám svojí impozantní přírodou a krásným mořem změní pohled na svět. Plujte po modrém moři či naskočte na místní vlak a pozorujte krajinu. Pro všechny otužilce je zde samozřejmě také ledový Arktický Oceán.

Přírodní památky

V centru této krásné země najdete Národní Park Denali, který je tvořen údolím zasněžených hor a překrásnými jezery jako například jezero Serena. Nachází se zde také hora McKinley, jež je nejvyšší horou Severní Ameriky a dalším místem na seznamu, které se rozhodně vyplatí navštívit.

Glacier

Vydejte se obdivovat obrovský ledovec Hubbard, jeden z nejaktivnějších ledovců svého druhu na Aljašce. Přibližně 400 let starý, tento působivý přirozený div se pozoruje nejlépe z lodi. Ledovec Hubbard je 10ti kilometrový čistý modrý led a je nejdelší řekou ledu kdekoli v Severní Americe.

Psí spřežení

V určitých částech Aljašky je psí spřežení stále hlavním dopravním prostředkem. Navštivte Aljašku a zažijte tento zážitek na vlastní kůži.

Velryby a mořští savci

Vysokorychlostní plavba do místa Adolphus je jednou z hlavních atrakcí Aljašky k pozorování velryb. Umístěné ve starém deštném pralese, Icy Strait Point také nabízí pozorování tuleňů a v odlehlejších oblastech pozorování medvědů grizzly.

Výlet vrtulníkem

Vydejte se na rychlou jízdu na sněhu se psím spřežením, vychutnejte si úžasný výlet vrtulníkem, prohlédněte si nádherné ledové pole v Juneau nebo se proleťte mezi stromy na zipline. Juneau je plný možností aktivit od raftingu, nakupování až po prohlídky města.

Vancouver, Kanada

Vyražte do jednoho z nejznámějších měst Kanady a ochutnejte místní kuchyni. Běžte si zarybařit a zkuste chytit nějakého toho lososa nebo se projeďte na kajaku okolo ostrova Granvile. Další možností je krásná prohlídka města z lanovky, při které uvidíte město z naprosto jiné perspektivy.

San Francisco, Kalifornie

Město, které se nachází ve státě Kalifornie je zajímavé nejen svým vyhlášeným vysutým mostem, ale také svojí kulturou. Plujte do San Franciska a navštivte jedno z nejznámějších vězení na světě Alcatraz, který byl vybudován na samostatném ostrově. Plavba také nabízí krásné pohledy na most Golden Gate Bridge.

Ketchikan, Aljaška

Ketchikan se nachází v jižní části Aljašky. Najdete zde krásnou přírodu a jezera, která stojí za to je navštívit nejméně jednou za život. Ketchikan je městem rybaření a venkovních sportů, jedná se také o jedno z posledních útočišť pro domorodé indiány. Narazit zde můžete také na ručně vytesané dřevěné barevné totemy, které lemují ulice Ketchikanu. Pokud se chcete sblížit s místní přírodou, navštivte Národní deštný prales, jež je největším svého druhu v celé Americe. Nebo zamiřte k ketchikanskému vodopádu, je tam nádherný výhled na celé město.

Juneau, Aljaška

Juneau je velice obtížně dostupným místem. Existují pouze dvě varianty dopravy do města a to po moři či letecky. Pokud však dorazíte do tohoto města, poznáte, že se zde majestátní příroda nachází takřka za každým rohem. Zasněžené hory, krásné deštné pralesy a obrovské ledovce. Město obklopují dvě obrovské hory, hora Juneau a hora Roberts, obě vypadají naprosto úchvatně. Pro ochutnávku místní kultury zde můžete navštívit Státní muzeum Aljašky.

Sitka, Aljaška

Sitka nabízí opravdu to nejlepší z Aljašky. Jedná se o malinké město, ve kterém můžeme vidět stopy jak po americké, tak i ruské historii. Navštivte také sopku Edgekumpe, ze které jsou nejhezčí pohlednice z celé Aljašky, či obeplujte celé město na kajaku. Pokud chcete poznat místní historii, doporučujeme návštěvu Národního historického parku.

Chtěli byste zažít dovolenou v této destinaci, tak se neváhejte na nás obrátit.

Tel: +420 222 074 104 | Mob: +420 603 172 604

Vyhledat plavby po Aljašce
Kontaktovat
Button Text

FLOTILA ROYAL CARIBBEAN

FLOTILA CELEBRITY CRUISES