CO SI S SEBOU NA PLAVBU ZABALIT

Doporučujeme pohodlné boty na nízkém podpatku pro každodenní pobyt na palubě, na pobřeží budete potřebovat pohodlnou vycházkovou obuv, pokrývku hlavy a krém na opalování. Při návštěvě muzeí, mešit, chrámů a kostelů je vhodné (a v mnoha případech povinné) konzervativní oblečení. Ženy by si měly obléknout kalhoty nebo sukni, která zakrývá kolena. Topy bez rukávů a šortky nejsou dovolené. Pokud na své plavbě zavítáte na Aljašku nebo do severní Evropy, doporučujeme Vám zabalit si také lehkou bundu nebo sako a svetry…

 

Mějte u sebe všechny léky, cennosti, křehké předměty, průkaz totožnosti a všechny ostatní věci, které můžete potřebovat předtím, než budou vaše odbavená zavazadla dopravena do Vaší kajuty.

 

Večerní oblečení – Každý večer nabízí hlavní restaurace na lodi jiné menu a změnu předepsaného oblečení.

 

Oblečení podle délka plavby

3-5 nocí: 2-4x Casual, 1x Formal

6-9 nocí: 3-6x Casual, 1x Smart Casual, 2x Formal

10-12 nocí: 5-7x Casual, 3x Smart Casual, 2x Formal

13-15 nocí: 6-8x Casual, 4x Smart Casual, 3x Formal

 

Casual: letní šaty, kalhoty a halenky pro ženy, sportovní košile a kalhoty pro muže

Smart Casual: šaty či kalhotové kostýmky pro ženy, saka pro muže

Formal: koktejlové šaty pro ženy, obleky pro muže

 

ALE HLAVNĚ CO JE VÁM POHODLNÉ.

 

Poznámka: trička, plavky, župany, tílka, baseballové čepice a plážové oblečení nejsou v hlavní restauraci dovoleny po celou dobu plavby. Hosté bez obuvi nebudou do restaurace vpuštěni. Šortky a žabky nejsou dovolené ve večerních hodinách.

Nezapomeňte si vzít fotoaparát, pokrývku hlavy, sluneční brýle a dobrý krém s ochranným faktorem, dalekohled (zejména pro pozorování divokých zvířat na plavbách podél pobřeží Aljašky), turistické průvodce po Vašich destinacích, náhradní pár brýlí nebo kontaktních čoček, léky na předpis, které byste mohli potřebovat, vhodné sportovní boty nebo jinou obuv s gumovou podrážkou pro sportovní aktivity na palubě nebo ve fitness centru a osobní elektroniku, která je kompatibilní s elektrickou sítí na lodi.

 

Elektrická síť na lodi
Severoamerická standardní síť, 110 V AC a evropská standardní síť, 220 V AC.

 

Co si s sebou nebrat

Z důvodu bezpečnosti našich klientů nejsou na palubě našich lodí povoleny určité předměty. Jsou zakázány zbraně, nedovolené látky a ostatní věci, které by mohly negativně ovlivnit bezpečný provoz na lodi či bezpečnost našich hostů a posádky. V následujícím výčtu jsou uvedeny předměty, které nejsou na palubě povoleny. Tyto a ostatní obdobné předměty budou po jejich objevení odebrány bezpečnostní lodní službou.

 

Zakázané předměty: Střelné zbraně a munice včetně replik, ostré předměty včetně nožů a nůžek (poznámka: osobní holicí strojky jsou povoleny), nezákonné drogy a látky, svíčky a vonné tyčinky, kávovary, žehličky a vařiče, baseballové pálky, hokejky, kriketové pálky, luk a šípy, skateboardy a surfovací prkna, výbava pro bojové sporty, výbava pro sebeobranu včetně pout, pepřového spreje, obušků, hořlavé kapaliny a výbušniny včetně kapaliny do zapalovače a pyrotechniky, radioamatérské vysílače, nebezpečné chemikálie včetně bělidel a barev, alkohol pro osobní potřebu.