Transatlantické plavby pěstují jak mysl, tak tělo. S více časem na moři proto nabízejí jedinečné a obohacující zážitky. Můžete relaxovat, plně užívat lodě a jejich vymožeností, konečně si přečíst knížku na kterou nikdy nebyl čas nebo prostě a jednoduše vypnout. Relax, to je transatlantická plavba.

MUZEA

Jste muzejním nadšencem? Navštivte Kodaň, ve které najde jak dánské Národní muzeum, tak Národní galerii. Zastavte se ve Van Goghově muzeu v Amsterdamu a kochejte se mistrovskými díly tohoto známého umělce.

POZNEJTE HISTORII

Napříč Atlantikem najdete mnoho historicky významných míst. Například San Juan v Puerto Ricu, které je tvořeno ulicemi lemovanými krásnými zelenými stromy nebo na druhé straně třeba navštivte dům Anny Frakové v Amsterdamu.

Starý a Nový svět

Na své transatlantické plavbě můžete vidět architektonický i kulturní vliv Evropy na Ameriku. Vydejte se také do katedrály v San Juan v Puerto Ricu a do gothické Basiliky Svaté Marie ze 14. století.

POTÁPĚJTE SE PO CELÉM SVĚTĚ

Potápění je populární aktivitou v ostrovních přístavech na celém světě. V jižním Pacifiku se nachází mnoho ostrovů, které jsou obklopeny různými útesy a lagunami, ve kterých můžete objevit různé exotické druhy mořské fauny a flóry.

NAVŠTIVTE KAŽDOU PLÁŽ

Co nejvíce využijte zastávky na ostrovech a užijte si své dny na pláži. Užijte si pláže pokryté bílým pískem a ponořte se do azurově modrého moře záhadného ostrova Vanuatu.

NASKOČTE NA PALUBU

S tolika dny na moři můžete vyzkoušet opravdu vše, co lodě nabízí. Ať už jsou to aktivity, atrakce, posilovna, lezecká stěna či spa. Na lodích se opravdu nikdy nudit nebudete.

AKUREYRI, ISLAND

Na město s 18 000 obyvateli je Akureyri městem velice živým. Nachází se na Eyjafjordur, což je islandský nejdelší fjord. První věcí, které si všimnete, je obrovské množství hor pokrytých sněhem. Projděte se uličkami starého města a obdivujte místní specifickou architekturu. Ochutnejte zdejší kuchyni nebo se ponořte do nahřátých termálních bazénů Akureyri. Rozhodně také navštivte basalt kostel Akureyrarkirkja, který Vás nadchne svojí futuristickou fasádou.

QAQORTOQ, GRÓNSKO

Se svými 3229 obyvateli je Qaqortoq jedním s větších měst Grónska. Brouzdejte okolo historických budov v tomto barevném koloniálním městě v minulosti známém jako Julianeha. Plavte se do Grónska a obdivujte venkovní sochařskou galerii Stone and Man a dechberoucí velrybí fontánu. Poté se projeďte na kajaku podél fjordů okolo města nebo se vydejte na cestu k místnímu jezeru Tasersuaq. Nakonec pro uvolnění stresu navštivte horké lázně, ve kterých se teplota vody drží okolo 100 stupňů.

AIRLIE BEACH, QUEENSLAND

Airlie Beach je právě tím místem, které v Queenslandu hledáte. Nasedněte na přívoz a prožijte svůj den relaxací u čistých vod na Whitehaven Beach nebo šnorchlujte podél korálového útesu ve tvaru srdce. Smočte se v Airlie Beach Lagoon či zamiřte do Conwayského Národního parku, kde můžete pořídit krásnou panoramatickou fotku přístavu.

LIFOU, LOYALTY ISLANDS

Lifou, největší ze tří ostrovů v souostroví Loyalty Islands. Lifou je obklopen korálovými útesy a měkkým pískem. Místní jsou ohledně ochrany těchto útesů velice neústupní. Proto zamiřte do Jinek Bay a brouzdejte v nejkrásnějších korálových zahradách světa či vyražte do městečka Easo a navštivte kostel Notre Dame de Lourdes, který byl postaven v roce 1898.

Chtěli byste zažít dovolenou v této destinaci, tak se neváhejte na nás obrátit.

Tel: +420 222 074 104 | Mob: +420 603 172 604

Vyhledat plavby po transatlantiku
Kontaktovat