PLAVBY Z ALJAŠKY

PLAVBY PO CELÉ ALJAŠCE

KAŽDÝ DEN NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Každý den strávíte v jiné destinaci s možností relaxace na palubě, koupání se na soukromých plážích nebo prozkoumávání nových míst. Všechno je možné. Neustále se snažíme rozšiřovat hranice představivosti tak, abychom překonali vaše očekávání pokaždé když se s námi vydáte na plavbu.

AKTIVITY

ZAŽIJTE NĚCO NOVÉHO

Všechno na Aljašce je obrovské – od 90kilového zelí pěstovaného v Matanuském údolí až po pobřeží, které je delší než všechny ostatní státy USA dohromady. Nejvyšší vrchol Severní Ameriky, Denali, láká ze středu státu a jeho divokého, tepajícího srdce, národního parku Denali.

Vydejte se na túru touto rozlehlou divočinou, kde se pod vysokými vrcholy rozprostírají lesy tajgy plné borovic a smrků.

Plavte se na Aljašku a proplujte kolem ledové krásy některých z nejpůsobivějších ledovců světa nebo si půjčte kolo a šlapejte po pobřežní stezce v Anchorage, odkud se vám naskytne nádherný výhled na drsné lesy a rozlehlý oceán. Objevte kouzlo Aljašky při plavbě lodí.

PROZKOUMEJTE VNITROZEMÍ

Průzkum vnitrozemí Aljašky vám poskytne zcela jiný pohled na tento rozlehlý a drsný stát. Vydejte se na plavbu Inside Passage a pohlédněte vzhůru na oblohu, která je stejně modrá jako jezera pod ní. Nasedněte na aljašskou železnici poblíž Anchorage a podívejte se na hornatou krajinu lemovanou smrky z nové perspektivy.

OBROVSKÉ LEDOVCE

Na Aljašce se mezi horami klikatí prastaré ledové řeky a drtí se v údolích. Vysoké ledové stěny jako Hubbardův ledovec, ledovec Endicott Arm Dawes a dvojčata Sawyerových ledovců hřmí, když se z nich valí mohutné ledovce. Některé výlety na pobřeží umožňují blízký kontakt s těmito přírodními divy.

CESTA K "VELKÉMU"

Ve středu státu se nachází národní park Denali pokrytý divokými květinami, přerušovaný horami, dravými řekami a klidnými jezery. Denali, „The Great One“, dříve známá jako Mt McKinley, se tyčí na nejvyšší vrchol Severní Ameriky a za jasného počasí je vidět až z Anchorage. Pohled zblízka stojí více než za výpravu během vaší dovolené.

NEŽ

VYRAZÍTE

Rozloha Aljašky umožňuje rozmanitost terénu a cestovatelských zážitků. Tato rozmanitost znamená, že při cestování musíte být připraveni na spoustu změn.

Nejlepší doba pro cestu na Aljašku závisí na vašich prioritách. Pokud vás zajímá půlnoční slunce, nejdelší den v roce je 21. června, kdy můžete v některých částech státu zažít téměř 20 a více hodin slunečního svitu. Pokud vás více zajímá polární záře na Aljašce, časnější západ slunce v pozdějším létě umožní větší kontrast a lepší výhled na tento přírodní zázrak.

Žádné dva dny nebudou stejné a budete si muset přibalit oblečení, abyste se připravili na změny teplot v průběhu dne. Myslete na vrstvy: svetry na zip, boty, pláštěnky.

WHO LET THE DOGS OUT?

V některých částech státu je jízda se psím spřežením stále hlavním způsobem dopravy v zimních měsících. Navštivte Aljašku a vyzkoušejte si tuto zkušenost na vlastní kůži v rámci Skagway Yukon Discovery and Dog Sled Tour. Sibiřští huskyové jsou milí a energičtí a jízda je vzrušující.

CHCETE VIDĚT VELRYBY?

Vydejte se do národního parku Kenai Fjords v Sewardu na výlet za pozorováním velryb. Není nic lepšího než vidět, jak se tito obři vrhají z vody, aby se zase rozprskli do moře. Nenechte si ujít příležitost sledovat, jak se tito obři krmí a hrají si ve vodě.

POVZNESTE SE NAD STAROSTI

Letadel je na Aljašce spousta a jsou běžným dopravním prostředkem po celém státě. Objednejte si v Juneau vyhlídkový let vrtulníkem nebo let s pevnými křídly a získejte nezapomenutelný pohled na hory a ledovce této rozlehlé krajiny.

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU SVĚTŮ

ZAŽIJTE DOSTUPNÝ LUXUS

Aljaška je jako stvořená pro jedinečné zážitky. Ať už se budete plavit po ledových zátokách a snažit se spatřit obrovské velryby žijící ve studených vodách, nebo se vznesete vysoko nad tuto drsnou krajinu z vyhlídky vrtulníku, určitě si z plavby na Aljašku odvezete vzpomínky, které byste jinde nemohli zažít.

ZAŽIJTE NĚCO MIMOŘÁDNÉHO

Před nebo po dobrodružné plavbě na palubě lodi Radiance of the Seas® se můžete na Aljašce zdržet déle díky programu Alaska CruiseTour. Začněte v Sewardu a vydejte se do divočiny národního parku Denali, pak se ponořte do kultury v historické vesnici Talkeetna. Nebo začněte ve Vancouveru a projeďte se kolem zasněžených vrcholků v The Wilderness Express®, prohlédněte si fascinující výstavy ve Fairbanksu a zdolávejte ledovce v Alyesce.

DOBRODRUŽSTVÍ O TŘÍDU VÝŠ

Quantum of the Seas® se v Seattlu připojí k sesterské lodi Ovation of the Seas® a čeká nás dosud největší a nejodvážnější sezóna na Aljašce. Dvě největší lodě v regionu překypují možnostmi, jak si maximálně užít čas pod půlnočním sluncem. Prohlédněte si tající ledovce z North Star®, nejvyšší vyhlídkové paluby na výletní lodi. Vyplňte každý den na moři aktivitami určenými do každého počasí. A díky virtuálním balkónům přeneste úchvatné výhledy na divočinu do každého pokoje – dokonce i do kajut v interiéru. To vše při plavbě do ikonických severských destinací, jako je pohlednicově krásné Juneau, majestátní Endicott Arm a oslnivý aljašský Inside Passage.

FJORD TYRKYSOVÝCH VOD

 Ledovce při svém pohybu rozemílají půdu na mouku, která mění vodu vinoucí se fjordy na nádherně neprůhlednou tyrkysovou barvu. Vydejte se na výlet nebo prohlídku údolími Mendenhallova ledovce naplněnými vodou a kochejte se světlem, které se odráží od stlačeného ledu. Na kajaku se můžete projet Mendenhallovým jezerem, které ve skutečnosti vzniklo z tající vody 3000 let starého ledovce.

ŽIJTE DIVOKÝM ŽIVOTEM

Ledovec Endicott Arm Fjord je méně navštěvovaný než jeho sestra Tracy Arm, ale jeho odlehlost mu jen přidává na atraktivitě. Zahlédněte impozantní ledovec Dawes: Jeden z nich je tvořen dvěma ledovci, které se setkávají a z nichž jeden tvoří impozantní ledopád, trhlinu, která vypadá jako zamrzlý vodopád, do fjordu pod ním. Určitě tu uvidíte potulující se divokou zvěř: Na vodě můžete pozorovat tuleně a mořské vydry nebo se podívat k nebi a zahlédnout vznášející se orly bělohlavé.

JESKYNĚ VOLAJÍ

Nic se nevyrovná zážitku z ledovce zevnitř. Vydejte se do ledovcových jeskyní Mendenhall nebo Matanuska Glacier Cave, abyste viděli ohromující výhledy na intenzivně stlačený led – je to nadpozemský zážitek, když skutečně stojíte pod ledovcem, který vytváří surrealistickou krajinu, jakou jste ještě neviděli.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

LODI

Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.

Zavolejte nám

(420) 603 172 604

Napište nám

Pošlete nám zprávu