PLAVBY Z JÍŽNÍ AMERIKY

PLAVBY PO CELÉ JÍŽNÍ AMERICE

KAŽDÝ DEN NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Každý den strávíte v jiné destinaci s možností relaxace na palubě, koupání se na soukromých plážích nebo prozkoumávání nových míst. Všechno je možné. Neustále se snažíme rozšiřovat hranice představivosti tak, abychom překonali vaše očekávání pokaždé když se s námi vydáte na plavbu.

AKTIVITY

ZAŽIJTE NĚCO NOVÉHO

Jižní Amerika je rozmanitá ve všech oblastech a její kulturní poklady čekají na objevení. Projděte se po dlážděných ulicích kolumbijské Cartageny a guatemalské Antiguy, které lemují královská náměstí a honosné kostely.

Pak se zastavte na místních trzích, kde si prohlédněte ručně vyšívané, pestrobarevné tradiční oděvy a nasajte voňavé vůně sušeného chilli.

OBJEVUJTE HLUBINY

Jednou z největších výhod průzračných vod Karibiku u Yucatánu je potápění na světové úrovni. Na cozumelské stěně Santa Rosa Wall můžete pozorovat velká hejna skupinových ryb a v cancúnském Podmořském muzeu se seznámíte se světem podmořského umění. Stejně průzračná je i voda v jeskyních Cenote, které se nacházejí ve vnitrozemí poloostrova – jen se připravte na to, že v jeskyních budete v těsné blízkosti.

STAROVĚKÁ SETKÁNÍ

Vydejte se na jih a navštivte mayské ruiny v Tulumu, které leží přímo na pláži necelé dvě hodiny jízdy od Cancúnu. Až skončíte s prohlídkou, dejte si na pláži Coronu v jednom z barů hned vedle historické památky. Nebo jeďte dvě hodiny do vnitrozemí do Chichén Itzá: Jeho stupňovité pyramidy jsou jedním z největších architektonických úspěchů starověkého světa. Nakupujte drobnosti inspirované mayskou kulturou u některého z místních přátelských prodejců.

CHILE RELLENO

Mexičtí šéfkuchaři jsou experti na vylepšování pokrmů, což je přesně smysl chile relleno. Existuje mnoho variant tohoto pokrmu, všechny však zahrnují naplnění papriky poblano kořeněným masem a sýrem. Jedna z oblíbených variant obsahuje mleté vepřové maso, rozinky a ořechy.

PRŮPLAV

NAPŘÍČ KONTINENTEM

Plavte se z Pacifiku na Atlantik (nebo naopak) na pobřeží Jižní Ameriky na plavbě Panamským průplavem.

Při cestě mezi oběma oceány budete míjet národní park Soberania. Vychutnejte si úchvatné výhledy na bujné deštné pralesy a pozorně sledujte vzácné papoušky a opice kapucíny.

BARVY FOLKLÓRU

Kostarická řemeslná vesnice Sarchi, která se nachází asi 90 minut jízdy autem od Puntarenas, je známá kvalitou uměleckých řemesel, zejména krásnou konstrukcí barevných vozů oxcarts, lidových kočárů, které jsou symbolem kostarické kultury.

JEZTE JAKO MÍSTNÍ

Mercado de Bazurto v kolumbijské Cartageně je domovem stánků s místním ovocem, jako je mamey, sladké tropické ovoce s krémovou strukturou, a také stánků s vařeným jídlem, které nabízejí bohaté talíře mořských plodů, jako jsou krabi, rýže a zelenina, za pár dolarů.

NÁDECH HISTORIE

Step into the past as you stroll down the Spanish Colonial lanes of Antigua in Guatemala, a picturesque town with pastel buildings and balconies filled with pink flowers. A short trip from the port at Puerto Quetzal, the city is home to museums like Casa de los Sueños, where the history of this town is depicted through art.

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU SVĚTŮ

ZAŽIJTE DOSTUPNÝ LUXUS

Nejlepší plavby jižním Karibikem vás zavedou do křišťálového Karibského moře nebo do deštných pralesů.

JEDNA CESTA, MNOHO DOBRODRUŽSTVÍ

V rámci velkolepé plavby Panamským průplavem můžete také lenošit na plážích a putovat po bujných horách v Mexiku, Kostarice, Kolumbii a na ostrově Grand Cayman.

VŠE PRO VAŠE POHODLÍ

Plavte se z Los Angeles nebo Miami a vyberte si cesty, které mají vaše oblíbené zastávky. Dáváte přednost více Mexiku? V nabídce je plavba se zastávkami v Manzanillu, Puerto Vallarta a Cabo San Lucas. Chcete se podívat i na některé karibské ostrovy? Zakončete plavbu v Portoriku nebo se zastavte na ostrově Grand Cayman.

VIVA LA ŽIVOT NA VESNICI

Vezměte si kolo a projeďte se po jedné z osmi stezek národního parku Christoffel na Curacau. Rezervace o rozloze 4 450 akrů je domovem zvířat, jako jsou jeleni běloocasí a modří leguáni. Zjistěte, kolik jich během své dovolené spatříte.

PROHLÍDKA PODMOŘSKÝCH PAMÁTEK

Prozkoumejte mořské dno stylově na palubě high-tech ponorky na Arubě. Při sestupu do hloubky 150 stop pod mořskou hladinu a zábavě plné dobrodružství se zblízka seznámíte s barevnými korálovými útesy, vraky lodí a hejny ryb.

POTÁPĚJTE SE STYLOVĚ

Oblečte se a prozkoumejte 86 úžasných potápěčských lokalit v mořském parku Bonaire, který se nachází na Bonaire, jen kousek od ostrova Curacao. Ostrov je známý svými potápěčskými možnostmi – a brzy zjistíte proč, až si zaplavete s žabkami, mořskými koníky, orlími rejnoky a dalšími.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

LODI

Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.

Zavolejte nám

(420) 603 172 604

Napište nám

Pošlete nám zprávu