PLAVBY Z AUSTRÁLIE A NOVÉHO ZÉLANDU

PLAVBY PO AUSTRÁLII A NOVÉM ZÉLANDU

KAŽDÝ DEN NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Každý den strávíte v jiné destinaci s možností relaxace na palubě, koupání se na soukromých plážích nebo prozkoumávání nových míst. Všechno je možné. Neustále se snažíme rozšiřovat hranice představivosti tak, abychom překonali vaše očekávání pokaždé když se s námi vydáte na plavbu.

AKTIVITY

ÚCHVATNÁ AUSTRÁLIE A NOVÝ  ZÉLAND

Austrálie je celoročním slunečným rájem – od městského ruchu až po divokou přírodu. Prozkoumejte kosmopolitní Sydney, domov tyrkysových vod pláže Bondi a architektonicky jedinečné budovy opery v Sydney.

Nový Zéland, země dlouhého bílého mraku, je známý maorskou kulturou, krajinou plnou bujných údolí a mírných kopců, kterou proslavily filmy „Pán prstenů“, a dramatickými ledovcovými vrcholky hor.

Vanuatu a Fiji plavby nabízí bílé pláže, dramatické vodopády, podmořské vraky a azurové laguny, to jsou charakteristickými znaky každodenního života na Vanuatu a Fidži.

KRÁL MEZI ÚTESY

Šnorchlujte, potápějte se a plavte podél Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě – můžete si dokonce pronajmout loď se skleněným dnem. Útes je dostupný z míst jako Cairns, Airlie Beach, Townsville a Port Douglas v Queenslandu.

KRÁSY NÁRODNÍHO PARKU

V Queenslandu si udělejte jednodenní výlet na okolní tropické ostrovy. Vydejte se na ostrov Fitzroy a do jeho národního parku, kde můžete lenošit na bílém písku korálové pláže nebo pozorovat ptáky – smaragdové holuby a orly mořské. Nebo prozkoumejte divoký ostrovní stát Tasmánie.

JAKO VE FILMU

Vydejte se po Frodových stopách a navštivte Hobiton v Matamatě – prohlédněte si rekonstrukci hobitích domů zasazených do zelených kopců (pozor na hlavu!). Plavte se na Nový Zéland a projeďte se na kajaku kolem unikátních skalních staveb v oblíbené zátoce Cathedral Cove, kde se natáčely Letopisy Narnie. 

JIŽNÍ PACIFIK

Vydejte se na plavbu do Austrálie a navštivte Queensland a Whitsundayské ostrovy, kde můžete šnorchlovat a vidět Velký bariérový útes, největší živý organismus na světě, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kia Ora je místní pozdrav na Novém Zélandu, který v překladu znamená „Dobrý den!“. Pochází z maorštiny, kde doslovně znamená „živý“ nebo „zdravý“.

Z Fidži na Vanuatu se většinou pluje hladce a fouká mírný pasát. V období dešťů od listopadu do dubna přibývá tropických bouří, ale po celý rok je zde teplé počasí, které je ideální pro koupání a turistiku.

WELLINGTON WOW

Kopcovité a větrné Welly je hlavní město Nového Zélandu. Najdete tu malebnou tramvaj na svazích, sbírku domorodého umění a artefaktů v muzeu Te Papa a rozvíjející se gastronomickou scénu, exkluzivní koktejlové bary vedle modernistických špičkových podniků, které nabízejí inspirativní pokrmy z místních surovin.

TAM JE POKLAD

Vanuatu je poseto působivými vraky lodí – každý z nich je domovem pokladů mořského života. V hlubinách Port Villy leží neporušená čtvercová loď, která čeká na prozkoumání.

PRŮZKUM OSTROVA

Odtrhněte se od památek města a vydejte se lodí na okolní ostrov. Vydejte se na ostrov Aneityum z ostrova Mystery Island a naučte se udržet rovnováhu během plavby na paddleboardu kolem ostrova.

TO NEJLEPŠÍ Z OBOU SVĚTŮ

ZAŽIJTE DOSTUPNÝ LUXUS

Vychutnejte si ostrovní život a prožijte během své dovolené dlouhé dny objevováním bohatých oceánů jižního Tichomoří. Zaplavte si s mořskými želvami, pohrajte si s delfíny a potápějte se s tropickými rybami.

SKUTEČNÁ SUŠENKA

Austrálie má několik vynikajících sladkých pochoutek, ale nejznámější je asi tím, že zdokonalila sušenky. Vyzkoušejte sušenky Anzac s ovsem a zlatým sirupem, lamingtony.

NECHTE SE OKOUZLIT TASMÁNIÍ

Tasmánie je nedoceněný australský stát, kde se nachází hora Cradle Mountain, historické památky Port Arthur zapsané na seznamu světového dědictví a výstřední Muzeum starého a nového umění.

OBLÍBENÁ HOSPODSKÁ JÍDLA

V australských hospodách si můžete objednat dvě jídla: kuřecí parmigianu (tzv. parmi Down Under) nebo hamburger, který je obvykle doplněn australskými specialitami, jako je červená řepa nebo ananas. Nebo si můžete dát klasické steaky, Ve Victorii oblíbené porterhousy a v Novém Jižním Walesu rump steaky.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O MOŘSKÝCH PLODECH

Nasytit se můžete ústřicemi Bluff, které mnozí znalci považují za nejlepší na světě. Nebo vyzkoušejte oblíbenou britskou specialitu, křupavou smaženou rybu s hranolky. K tomu si dejte pikantní lívance z bílého lososa a zelené mušle v kari omáčce s křupavým chlebem.

LAP-LAP

Lap-Lap je vanuatské národní jídlo, které je proslulé svou jemnou krémovou chutí. Nastrouhané batáty smíchané s banánem a kokosovým mlékem se vaří v tradiční hliněné peci a vytvářejí konzistenci pudinku. Někdy se přidává kuřecí, rybí nebo hovězí maso, aby se z pokrmu stal hlavní chod.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

LODI

Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme.

Zavolejte nám

(420) 603 172 604

Napište nám

Pošlete nám zprávu